| m0n1kmara a întrebat:

Aveti idee cat costa un yorkshire terrier?

12 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Sall!
Eu mi-am luat catelusa Yorkie de la Canisa Samba din Oradea.
A fost sanatoasa micuta si foarte skumpica.A costat 600 lei.
Cei de acolo au fost foarte draguti[chiar daca stalceau putin limba romana]mi-au dat sfaturi in ingrijirea catelusei si am pus si eu cateva intrebari la care mi-au raspuns binevoitor.
Eu mi-am luat catelusa din locul respectiv la recomandarea unui doctor veterinar.
Si,nu uita. Daca doresti un mic catelus fii sigura ca ii vei gasi un veterinar bun.[Stiu,crezi ca nu a fost atat de ieftina,dar, vei vedea si pe internet preturi asemanatoare]

Un an plin de fericire, impliniri si clipe minunate alaturi de cei dragi:X
Te pupkisskiss

| m0n1kmara explică (pentru αntoniα):

Doar 600 lei? Am vazut si de vreo 1500 lei si mai mult si mai putin...Si ai fost la canisa?

| αntoniα a răspuns:

Da,atat a costat, dar nu a fost cu pedegree.Pe mine nu m-a interesat asta.

| m0n1kmara explică (pentru αntoniα):

Dar care este diferenta intre un caine cu pedigree si unul fara?

| αntoniα a răspuns:

Cel cu pedigree e mult mai scump si are parintii campioni[dresati foarte bine,cu gene foarte bune transmisibile puisorilor], iar cel fara e un catelus cu parinti cu nimic deosebit[dar, asta nu inseamna ca trebuie sa fie prosti(scuze pentru exprimare)]
Sper ca te-am luminatwinking

| m0n1kmara explică (pentru αntoniα):

Si la acea canisa au numai catei fara pedigree?

| αntoniα a răspuns:

Nu.Dar eu asa am preferat pentru ca a fost mai ieftinwinking
Exista si cu pedigree si intr-adevar sunt in jurul sumei de 1500 lei cum ai spus si tu.

| αntoniα a răspuns:

Nu.Dar eu asa am preferat pentru ca a fost mai ieftinwinking
Exista si cu pedigree si intr-adevar sunt in jurul sumei de 1500 lei cum ai spus si tu.

| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Un prieten de al meu si l-a luat cu 12 milioane.

| GMasterBMW a răspuns:

Un Yorkshire Terrier costa in jur de 2000 lei noi, cu atat l-am luat pe al meu din Carrefour.