| DeliaDelyDede a întrebat:

Eu as vrea un catel, un bull terrier de talie MARE. Stau la bloc. Tata zice ca si el vrea un bull terrier, dar mama zice ca avem catei la tara si nu ne trebuie in casa. Imd este ziua mea si as vrea sa o conving. Plz ajutati-ma! Vreau acel catel!

Răspuns Câştigător
| b33a a răspuns:

E greu sa ai un catel din acea rasa,e o rasa care domina si daca nu ai experienta in cresterea cateilor o sa ai va probleme de comportament. Te sfatuiesc sa iti iei o alta rasa in afara de : BullTerier, Rotweiler, Amstaf sau Bitbull. Sunt rase pentru oameni cu experienta si care stiu sa ii dreseze pentru ca sunt catei care eu in sange agresivitatea si crede-ma ca stiu ce zic pentru ca am avut. in al doilea rand un BullTerier de talie mare la apartament e chin curat, macar ia-l de talie mica daca tot vrei. Cu toate ca acel catel nu e pentru apartament. Are nevoie de spatiu. Mama ta ar fi de acord cu un catel mai mic si mai putin costisitor. De ce nu iti eie un Beagle? E un catel dornic de joaca si foarte destept. Daca mama ta nu e deacor e pentru a nu vrea un catel agresiv, pentru ca va facea ea curat dupa catel cand va fi plina casa de par si pentru ca nu nu te vede responsabila pentru a avea un catel. e o responsabilitate mare si iti zic din experienta pentru ca am 3. Spune-i ca iti doresti enorm unul dar te rogg, orienteaza-te spre alta rasa. Te rogg! Bafta multa