| KinderBeeeib a întrebat:

Hey tuturor.
Sambata e ziua mea love struck love struck love struck si imi doresc tare mult un Yorkshirre Terrier ...mama stie asta!
Pur si simplu sunt niste catei adorabili si am gasit o oferta de la un crescator sigur foarte foarte buna.Mama zice sa imi iau gandul de la acel catel.
Mai avem unul (Bichon) in varsta de 3 ani jumate dar este atasata doar de mama de mine nici nu asculta desi doar eu o scot afara ....mai zice ca nu am timp pentru un catel dar nu e adevarat nici nu o inteleg, sunt responsabila si am si note foarte bune si nu cer multe lucruri.De ce mama nu ma intelege? Tata mi l-ar lua pe loc dar ea?! Ce sa fac sa o conving pur si simplu nu o inteleg?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mai bine ia-ti un caine de la adapost. Faci o fapta buna, salvezi viata unui catel si o scutesti si pe mama ta de o cheltuiala. Nu vrea sa iti ia cainele, poate e si din cauza faptului ca e prea scump.

| BassHunter13 a răspuns:

Daca stai la bloc este mai dificil sa o convingi, sa ai intr-un apartament de 50mp 2 catei, sunt ei mici dar totusi ii cam greu! Daca stai la casa atuncea este mai usor sa o convingi pentru a lua un catel! Succes..Si La Multi ani pentru sambata!

| Alexashadow a răspuns:

Buna. Te inteleg foarte bine. Si eu sunt in aceeasi situatie. Iti recomand sa incerci sa discuti cu ea si sa afli de ce nu vrea sa iti ia un alt catel, pentru ca exista un anume motiv pentru care refuza. Sper sa rezolvi problema.

| BizuBVBArmy a răspuns:

Si eu ador fff mult aceasta rasa maine este ziua mea si mi-au luat cadou un yorki. Prima data am incercat sa o conving pe mama si i-am spus ca sunt responsabla I-am mai spus ca aceasta rasa este mica si nu ii cade parul si am batut-o la cap pana am convinso.Azi e prima zi a mea de cand am un yorki si mi-am dat seama ca sunt niste caini plini de personalitate di dragalasenie
p.s te-ai gandit macar o secunda ca poate iti face o surpriza si iti va lua unul

| KinderBeeeib explică (pentru BizuBVBArmy):

As vrea eu. de fiecare data cand deschidem aceasta conversatie ajung sa plang.+ wow cat de tare! Da-mi mai multe detalii despre yorky-ul tau te rog love struck

| Cryogen a răspuns:

Demonstreaza-i ca poti avea grija de inca un catel, fara sa iti ocupe timpul(ca doar ii vei scote simultan afara, nu pe rand).
Incearca sa ii promiti ca tu vei fi cea care va avea grija in permanenta de el(baie, papa si mai ales sa cureti dupa el si sa il inveti sa nu-si faca nevoile prin casa).
Scoate-i in evidenta faptul ca esti responsabila, ai note bune etc etc.
Asul din maneca e ziua ta (happy b-day big grin) si trebuie sa il folosesti la maxim.
Fii perseverenta, dar orice ai face, nu porni o cearta pe tema asta. Vobeste-i cat mai frumos si poate vei reusi sa o convingi.
Bafta big grin