| PepsiGirl a întrebat:

O sa primesc un catel și nu știu ce sa aleg dintre Bichon sau Ciobănesc germana. Ce îmi recomandați?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru casa cu curte ciobănescul german, pentru apartament bichonul. Ciobănescul german e de talie mare și are nevoie de mai mult spațiu, decât unul de talie mica/medie.

| minrest a răspuns:

Alege ciobanesc german, si da-l la dresaj, sa-l dreseze pentru paza si protectie, sa apere fata.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Daca stai la bloc iti recomand bichon. Ciobanescul e prea mare pentru apartament. Stiu asta pentru ca am avut si eu unul si a trebuit sa-l las la locul de munca ca acolo avea spatiu si toata ziua facea miscare multa. In plus cu naparlirea e nasol si nu numai. Bichonul e mai bun.

| zuzu1506 a răspuns:

Eu in locul tau as alege ciobanesc german, este un caine foarte loial si iubitor si pe deasupra e foarte inteligent si se poate dresa destul de bine. Bichon-ul este dragalas dar eu prefer caini mari, acum depinde de fiecare preferinta