| Kristina092 a întrebat:

Bună, TPU! Pisica mea a fatat vineri, 12 aprilie. Unuia dintre pisoi deja i-au dat ochișorii, totusi sunt doar 4 zile. Imi puteti spune, daca stiti, din ce cauza s-a intamplat asa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Sa fie sanatosi piticii.
Asa este el mai precoce, nu este de rau.
Toate cele bune ❤️

3 răspunsuri:
| MihaiMB a răspuns:

Este un lucru foarte interesant, nu cred că este ceva de rău însă dacă apare vreun alt simptom să mergi cu el la veterinar. Să fie sănătoși toți!

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna! O spui de parca ar fi ceva rau :) Este foarte bine ca "i-au dat ochii", si celorlalti vor trebui sa ii dea. Teoretic la nastere ei au pleoapele pline de secretii si aceastea de usuca, ochii fiind acolo inca de la nastere. Pe ceilalti ii poti ajuta prin stergerea usoara cu o discheta demachianta inmuiata in apa usor calduta.
Uite aici mai multe detalii: https://www.veterinarladomiciliu.ro/......saptamani/

| Kristina092 explică (pentru medicveterinarbucuresti):

Nu o spun de parca ar fi ceva rau, insa mi se pare interesant ca s-a intamplat acest lucru foarte devreme. Nu am gasit nicaieri pe internet informații despre acest "fenomen".