| Alexdapatabus a întrebat:

Am o femela husky in varsta de 5 saptamani, am cumparat-o aseara si am observat in dimineata asta ca avea purici. ce solutie imi recomandati? Am vazut in supermarket-uri zgarzi care tin departe astfel de paraziti dar sunt pentru puii de la 3 luni in sus, e vreun pericol daca ii cumpar si ii pun acum acea zgarda? Inca o chestie, mama ei are urechile un pic lasate, sunt posibilitati sa ramana si puiul meu cu urechile lasate? Pot remedia cumva asta? cu vitamine sau altele?

1 răspuns:
| ionutunited a răspuns:

Frate is tehnician veterinar spre norocul tau si iti pot raspunde la asta: purici sunnt 11000 de produse spaiuri, pudra, solutii pentru bai, cu ygarda nu e necesar e mai mult de frumusete dar nu eu pune, iar cu urechile nu-i obligatoriu sa ii cada in jos, depinde de la caine la caine