| drakudark a întrebat:

cam de la ce ora este bine sa ii pun pe perusi sa doarma si cu ce trebuie sa le acopar colivia ca sa nu mai faca galagie?

Răspuns Câştigător
| Suciu_Bya_Ioana_1997 a răspuns:

BUNA. Poti sa le acoperi colivia cu o paturica subtire neagra, sau un cearceaf inchis la culoare, conteaza cat de mici sunt perusii, daca au intre 1 luna si 1an poti sa ii pui pe la 8:00 sa doarma. Daca sunt mai mari pune i pe la 8:30-9:00 pm. Sper ca te am ajutat. papa tongue

| drakudark explică (pentru Suciu_Bya_Ioana_1997):

Si daca ii pun pe ei sa doarma eu ma mai pot uita la televizor sau trebuie sa il inchid?

2 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Le acoperi colivia cu un material inchis la culoare, nu le acoperi colivia de tot, lasa-le loc pentru aer. Nu e necesar sa te bagi si tu la culcare, aici referindu-ma la inchisu televizorului, n-au ei treaba.