| funkiehair a întrebat:

ma numesc Diana si am 12 ani.as dori din tot sufletul sa am o pisica sau un caine de la adapost! poate multi se intreaba "de ce ar vrea un animal de la dapost"? eu cred ca toate animalele sunt la fel! adica nu cred ca un caine obisnuit este mai bun ca un catel cu handicap.totusi,fiecare animal are ceva special! dar mama si tata nu ma lasa sa imi iau unul...as vrea sa pot adopta ca sa iau suferinta din sufletele lor si sa le ofera caldura, hrana, o casa si multa multa iubire!

Răspuns Câştigător
| ღRαmøOoღ a răspuns:

Daca cumva intrebarea era :Cum ii conving pe parintii mei sa-mi iau un animal, cred ca te pot ajuta ...Deseori cand vezi ca sunt mai linsititi pune-le filmarea asta http://www.trilulilu.ro/SONIARO2006/db8d6c9cb10667. poate ii imoaie si asta :http://www.trilulilu.ro/SONIARO2006/afc787961d12cc... adica pe bune asculta muzica si citeste video. Aratale si niste animale ranite sau chiar niste faze comice cu animale si sa le zici ce fel ar fi daca ai avea si tu. Sper ca te-am ajutat
Bye :-* Spor la convingere si sa ma anunti daca teau lasat

3 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Si eu vreau sa adopt si nici parintii mei nu sunt de acord, ei vor un caine de rasa 100%...

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te lasa, asta e.Incearca sa ii convingi. Daca nu...

| doraz a răspuns:

In primul rand felicitari din inima pentru ca vrei sa adopti un animalut de la adapost. Sa stii ca animalele de la adapost nu sunt neaparat cu dizabilitati.Chiar acum cateva zile, era pe un site un motanel frumusel foc,caruia ii murise stapana, dar si-a gasit una noua.
In legatura cu parintii tai, daca stai la bloc, ii inteleg, e destul de greu, dar nu imposibil.Bafta!happy