| anonim_4396 a întrebat:

Cand i se ridica urechile malamutului? Am un malamut de 10 saptamani si nu le are inca ridicate care este termenul?

Răspuns Câştigător
| RoxanaDeniysa a răspuns:

Sa nu asculti zvolnul asta cum ca „daca ii atingi urchile nu se mai ridica"...e ridicol si neadevarat.
Varsta maxima este de 7 luni, dar se poate si pe la 8. Intre timp da-i hrana superpremium (royal canin, acana, orijen etc.) si vitamine/calciu.

P.S: Si eu am un lup si toata lumea imi zicea sa nu-i pun mana pe urechi, ha, ha si i-am pus (nu intentionat) si urechile i s-au ridicat fain frumos la varsta de 6 luni.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Cand va avea deja 6 luni ar trebui sa fie ridicate! Cand incep sa i seridice nu ii pune mana pe cap si nici pe urechi, deoarece urechile ar putea inceta sa creasca! Pa! Sper ca te-am ajutat!

| BeYourSelf7 a răspuns:

Intre 3 si 6 lunihappy dar sa eziti sa-i atingi urechile pana se ridica. dupa n-o sa se mai ridicehappy

| Annunimmus a răspuns:

Multumesc