| JammyBrooks a întrebat:

Când vreau să descarc ceva de pe DevianART sau dafont merge până să îl deschid. Când vreau să îl deschid îmi apare " the compressed zipped folder is invalid or corrupted " ce să fac să nu mai apară şi să meargă normal?
Dau fundă şi vot!

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Iti zice ca fisierul zip e stricat.
insa nu o deschide din zip direct.
incearca cu "extract".

| JammyBrooks explică (pentru zdrangoi):

Adică?

| zdrangoi a răspuns (pentru JammyBrooks):

Cand faci "click" pe fisierul*.zip iti apare o fereastra in care deasupra ai mai multe optiuni : Open, Add, etc. si Extract.
Dai "click" pe extract si te va intreba unde vrei sa descarci fisierul(sau fisierele) dezarhivate.
Ca sa-ti vina mai usor salveaza-le pa Desktop.
Apoi vezi daca fisierul descarcat functioneaza.

| JammyBrooks explică (pentru zdrangoi):

Am windows xp nu imi apara asa

| kameleonic a răspuns:

Vezi daca se downloadeaza complet sau incearca cu alt program de dezarhivat.