| Gabriel_Schipor_1985 a întrebat:

Care este mai puternic si inteligen caine dintre Malamut de Alaska si Ciobanesc de Bucovina?

Răspuns Câştigător
| Hellp a răspuns:

Malamutul de Alaska nu este un câine pentru oricine, trebuie să fie îngrijit corespunzător. Face parte dintr-o rasă primitivă şi scopul lui e să muncească (trăgând săniile). Ciobănescul este un bun animal de companie, masiv. El îşi păzeşte locurile patrulând şi noaptea. Se înţelege bine cu copiii. Eu zic că Ciobănescul de Bucovina e mai bun ca animal de companie.

2 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Malamutul de Alaska este foarte destept si loial. Ciobanescul de Bucovina este SI MAI destept si SI MAI loial. Ciobanestii se pot dersa SUUUPER usor. Ti-as recomanda Ciobanescul de Bucovina. Eu am unul si am avut de facut aceeasi alegere ca si tine. Sper sa faci diferenta intre caini. Succes! happy

| BitzaYlg a răspuns:

Eu am Ciobanesc de Bucovina si este foarte foarte destept