| gabrielsg a întrebat:

Cu cat este mai tare un malamut de alaska de cat un huski siberian?

Findca am un malamut de alaska de noua luni pe nume OSKARsi este foarte puternic...

... FUNDA...

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Malamutul e mai puternic.

3 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Malamutul de Alaska fiind mai mare si mai greoi,se misca mai repede, dar poate tracta o anumita greutate pe o distanta mai mare decat cainii din rasa Husky.
Husky Siberian sunt mai atletici, astfel ca se misca mult mai repede dar pot tracta o anumita greutate pe un traseu mult mai scurt decat Malamutul.
In concluzie, Malamutul este mai puternic, dar este putin mai lent.

| dony89 a răspuns:

Intreaba un dresor. el este cel mai indicat sa iti dea astfel de informatii. ai aici o adresa care sper sa te ajute: www.cartedresajcanin.ro