| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa o broscuta testoasa (de aia mica) la magazinele ZooMania si Animax? Ce trebuie sa stiu despre broscute? Ce mancare trebuie sa-i dau?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Google stie!

| Cojocaru_Theodora-Martha_1994 a răspuns:

Buna! Si eu am o broscuta testoasa pe care am dat 30 de lei.Depinde ce specie este. broscutele testoase mananca viermisori uscati sau batonase, poti sa intrebi pe cineva de la petshop ce mancare iti recomanda.Trebuie sa ii iei un accvariu, o broscuta de calciu.
acvariul trebuie curatat cam de 2 ori pe saptamana, iar broscuta o poti spala cu o periuta de dinti(eu asa fac si se curata destul de bine)
din cand in cand poti sa ii dai broscutei si putina varza deoarece ii intareste carapacea!
sper ca au fost de ajutor sfaturile mele!