| b0g4an a întrebat:

Cat este pretul unui caine goldenretriever cu pedigree si unul fara pedigree? si as vrea sa ma sfatuiti ce sa iau feela sau mascul

Răspuns Câştigător
| bogdiy a răspuns:

In jur de 200 euro

4 răspunsuri:
| GGUESS a răspuns:

Eu am gasit pe net ca poate ajunge si la 300 euro! de la 150-300 euro! sunt nish caini buni!

| Dafii a răspuns:

Nu ai vrea tu mai bine sa adopti un catelus? Arunca o privire aici : http://www.facebook.com/RedPanda.Romania/photos_albums. Cauta prin albumele respective si alegeti un catelus care se da spre adoptie! Catei, din cate am inteles sunt dati sterilizati si deparazitati :). Mai bine, adopti unul... ia legatura cu ei prin interemediul facebookului si asa poti salva si o viata;).

| AneeM a răspuns:

Eu am un catelus golden retriver. Este fetita, nu are pedigree si e o superbitate! Intitial nu am vrut sa cumpar un caine, am vrut sa adopt dar nu i-am putut rezista laughing. am gasit o intamplator pe okazii si am avut norocul deoarece erau niste oameni cumsecade care nu vroiau sa faca o afacere din asta. Avea 2 luni jumate si mi-au cerut 250 de ron (erau din Constanta si au venit pana la Bucureti sa o aduca, fara sa imi ceara vreun ban in plus). In vara face 2 ani si nu am intalnit catel asa destept, activ afara dar destul de temperat in casa si care sa iubeasca copii atat de mult. Nu merita sa il cumperi cu pedigree decat daca vrei sa l faci catelus de concurs. Baiatul este un pic mai mare ca femela golden si au mai multa forta ( iar ei in general au foooarte multa forta, ii poti tine in lesa, nu e nici o problema dar devine mai putin confortabil cand incepe a te traga si tu nu mai sti cum sa il temperezi, pentru ca ei sunt foarte neascultatori si nebunatici. Te respecta mult dar tot ca ei vor sa faca. ) la fete e un pic mai greu cu ciclul-asta daca o obinuiesti sa doarma in pat- iar baietii isi marcheaza teritoriul prin casa. Nu exista diferenta de viplenta, amandoi sunt la fel de blanzi dar pot spune ca femela este mai iubitoare un pic, mai mamoasa. Catelusa mea in loc sa ma respecte ca pe un stapan, ma trateaza ca pe puiul ei.

| cosmin11 a răspuns:

Ieu am goldenretriever