| anonim_4396 a întrebat:

Cate feluri de rasa de pechinez sunt? happy

9 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Una singura. Pechinezul e o rasa. Dar exista zeci de tipuri de pechinezi.

| anonim_4396 explică (pentru TheAce):

Pai da si care sunt acelea?

| Radu_Diana_1973 a răspuns (pentru TheAce):

Asta inseamna sa fii dobitoc! Am intrat pe linkul indicat si spune clar ca rasa Pekinez este una singura. Exista mai multe dimensiuni de ciini, dar rasa este aceeasi. Daca nu ai habar, macar nu induce in eroare si pe altii...

| JockerStoica a răspuns:

Exista doar Pechinez normal si Pechinez Imperial. Restul pechinezilor sunt mai rari.

Toate cele Bune!

| TroolGheoerghe a răspuns:

Cateva.

| MihayAndrey a răspuns:

O singura rasa. Restul sunt metisi.

| cainirasapura a răspuns:

Una singura pekingese! (nu exista pekinez imperial, exista pekirom romanesc,, glumesc,,) restul sunt inventii ale inmultitorilor si samsarilor
https://www.facebook.com/Stop.Inmultitori.Comercianti.Caini

| anonim_4396 explică (pentru cainirasapura):

Ok mersi, vroiam sa imi iau un catel pechinez, dar inca ma mai gandesc.Si nu e nevoie de reclama!