| ed23tm a întrebat:

Cati ani traieste un iepure?

20 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Maxim 10, dar de obicei cam 8. Asta in f bune conditii de viata. Cei de camp traiesc mult mai putin.

| Vizitiul a răspuns:

Pana moare!
Glumeam, al meu a trait 5 ani, dupa care a dat coltul.

| Skylerx a răspuns:

Un iepure traieste cam 5-7 ani.

| Kanghu a răspuns:

8-9 maxim 10 parca

| Pure.Sunshine a răspuns:

Iepurii sunt mamifere cu o durata de viata cuprinsa in general intre 8 si 12 ani pentru iepurii care traiesc in captivitate in conditii bune de viata. Durata de viata pentru iepurii care traiesc in salbaticie este mult mai mica atat din cauza conditiilor grele de viata cat si a animalelor de prada.

| ade98hannah a răspuns:

O iepuranielaughing)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un iepure poate traii intre 4 si 9 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepurii sunt mamifere cu o durata de viata cuprinsa in general intre 8 si 12 ani pentru iepurii care traiesc in captivitate in conditii bune de viata. Durata de viata pentru iepurii care traiesc in salbaticie este mult mai mica atat din cauza conditiilor grele de viata cat si a animalelor de prada... sper ca te-am ajutat...astept funditakisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din câte ştiu eu, până la 12 ani.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 sau 12 in general

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un iepuras superb azi mi l-am cumparat de cand l-am vazut l-am si indragit si cand l-am luat prima data in brate stiam ca trebuie sa fie al meu si dupa doua secune mi l-am si cumparat de fapt este o fetita scumpa de 3 luni... cred ca prin dragoste atentie si responabilitate pot trai foarte mult.Denisa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viata de iepure traieste cat una de lup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepurele poate trai intre 8si12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepurile traieste cam 10-12

| Alexashadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur (sigura)?

| PouBlueGirl12 a răspuns:

Intre 8 si 12 ani!

| cristiancelmare a răspuns:

Eu am 12 iepuri.Fiecare are 11 ani.

| cristiancelmare a răspuns:

Eu am 12 iepuri.Fiecare are 11 ani.
Imi dai fundita?