| ladypink1 a întrebat:

Ce inseamna cand ciupesti pe cineva [facebook]? FunditzZa` :*

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

To poke (sau să ciupești) e pur și simplu un fel de aplicație Facebook cu ajutorul căreia atragi atenția unui alt user. Unii îl folosesc ca o modalitate de salut... Tradus mot-à-mot înseamnă a da un ghiont cuiva, deci e pur și simplu o joacă.

Ueori devine ceva mai stupid, când două persoane își dau Poke una alteia până una din ele renunță... de aici și faimosul "Poke War". ^_^

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Te referi la "poke"?
Pai, nu inseamna absolut nimic este doar asa...iar persoana careia i-ai dat va fi anuntata si iti poate da inapoi daca vrea.

mira
| mira a răspuns:

S-ar putea sa fii prost-crescut.

| Xcel98 a răspuns:

Dai buzz ca pe messenger pentru a atrage atentia persoanei funda?

| Diabolicul77 a răspuns:

2 chesty:...1.ca vrei sa il fF****.../// SI 2.Ca vrea sa doarma.