| Boska_Andreea_Claudia_1975 a întrebat:

Cum fac sa ii arat cainelui meu ca eu sunt sefa? Fara sa il bat!
Dau fundita :3

Răspuns Câştigător
| al29mar a răspuns:

E complicat sa-i arati ca esti sefa daca pana acum l-ai rasfatat si l-ai lasat in plata Domnului. Banuiesc ca nu este pui. Ca sa mai poti face ceva ar trebui sa te duci cu el la un instructor profesionist (uite aici un instructor bun: http://www.imperator.ro/......7573.html) si abia apoi poti spera ca tu esti sefa :)

8 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Adopta o pozitie ferma in fata lui, in asa fel in cat sa pari "masiva" si privestel tinta in ochi, pret de cateva minute, pana ce acesta incepe sa evite privirea directa cu tine si adopta o pozitie de supunere : capul plecat si coada jos. Succes!

| SERIALS a răspuns:

Arata-i iubirea

| Just4Joker075 a răspuns:

Bună, vorbeşte cu el, dar pentru asta trebuie sa fii calmă şi relaxată, liniştită, dacă eşti agitată, el îşi da seama si nu te va asculta

| Manda_Gabriel_1995 a răspuns:

Cearta-l si explica-i ca sa inteleaga sau cauta pe internet site-uri de dresaj.

| FurrieOfficial a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa ii arati ca il iubesti, sa ii dovedesti asta, sa ai grija de el cum trebuie, si cu timpul va intelege,
nu totul sa face cu bataie, arata-i iubire.

| ionelarusu a răspuns:

Cand a facut o prostie, de exemplu daca a stricat ceva, uita-te in ochii lui si fii foarte serioasa cand ii explici ca nu e bine ce a facut dupa care trebuie sa ii stabilesti un loc de pedeapsa in care trebuie sa il trimiti si sa nu il lasi sa iasa de fiecare data cand nu te asculta, nu te lasa pacalita de privirea lui dulce, daca faci asta v-a continua sa nu te asculte. Si sa-l inveti ca atunci cand cand il certi nu te joci cu el. Succeshappy.

| Răzvan_Răzvan_2000 a răspuns:

Tipa la el când e pe cale sa facă ceva dar înainte sa o facă. Și când face lucruri bune recompenseaza-l...