| Alexandra_Alexandra_1993 a întrebat:

Daca am sa aleg intre vijla maghiara si ciobanesc german ce sa aleg?

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Depinde pentru ce iti doresti, vijla maghiara o rasa de caine de vanatoare, foarte frumoasa, dar pentru ca are blana scurta este mai sensibil la frig.
Oricum eu asta as alege.

| AndraaP a răspuns:

Depinde. vijla e de vanatoare => are nevoie de spatiu asa ca ar fi bine sa stai la casa si sa te asuguri ca ai o curte pentru explorat. la fel si la ciobanesti germani. ambii sunt caini inteligenti. vezi cum te descurci cu parul lor avand in vedere ca al ciobanescului e mai lung si trebuie periat ocazional. eu as alege ciobanesc happy

| tracicus a răspuns:

Mergi la vanatoare?, daca mergi la vanatoare de fazani atunci 70% vijla, daca vrei pentru orice alta activitate ciobanescul (vijla e foarte buna la vanatoarea de fazani, dar si foarte sensibila) (funda)

| adishorMS a răspuns (pentru tracicus):

Corect punct de vedere

| veveritza6499 a răspuns:

Mie sincer imi plac mult mai mult cum arata ciobanestii germani tongue Mi se par mult mai draguti :* happy

| evelin33 a răspuns:

Vijla, clar happy sunt incredibili de iteligenti si au o personalitate geniala happy sunt intr-adevar caini speciali

| Loaded a răspuns:

Ciobanesc german daca tot vrei sa iei un caine mare adica e mai jucaus' si adica dq ce hot intra in casa cu cainele ala gigant la usalaughing!?