| Stefan_Cosmyn_1999 a întrebat:

Ce sa aleg dintre un pitbull si un ciobănesc german?

4 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Ciobanescul, desi acum am vazut ca e cainele lup pe care il stiam. Despre astia nu prea stiu, dar stiu ca pitbullii sunt periculosi, si ca sa ai unul trebuie sa ai acordul unui psiholog, altfel e ilegal, din cate am inteles.

| DenissaRoxana a răspuns:

Ai mai pus de trei ori intrebarea asta.
Iti cumperi ce caine vrei tu, nu ne intrebi pe noi..ca nu noi il tinem ti p de 10 ani (minim). Orice caine ai (chiar si metis) trebuie sa-l dresezi (+ sa nu ii permiti orice) pentru ca, atunci cand o sa creasca...nu o sa te intelegi cu el.

| asasunteucesafaci a răspuns:

Un pittbull, e mai smecher!

| TimerMen a răspuns:

Ciobanesc german.
Dar ai grija sa fie bine dresat!
Daca ai ales pitbullul la fel (sa ai grija sa fie bine dresat!).