| XFreeX a întrebat:

FUNDA+VOT Care stie cun se cunosc prepelitele (femele, masculi)? plzz

2 răspunsuri:
| AzZy a răspuns:

Pai, in general dupa marimea lui si a penelor si aspectul si culoarea ciocului. Dar poti verifica privind funduletzul lui/ei blushing. La baiati e mai mare distanta intre anus si "chestia cealalta", iar la femele e mai mica. Sper ca te-am jautat. Daca nu observi nici o diferenta uita-te pe google la iamgini cu masculi si femele si fa tu singura diferenta.

| rainbow20 a răspuns:

(penele) Pieptul la femele este maro deschis, reperat cu pete intunecate. Masculii au pieptul de culoare maro. In plus, prepelitele de sex feminin la baza ciocului inferior au penele albe, iar la masculi negre sau maro inchis.

Funda? big grin