| Beatrice_3434 a întrebat:

Heei, acum... aproximativ o luna mi-am cumparat doua testoase cu tample galbene, in ultima vreme una din ele a devenit foarte lenesa, toata ziua doarme, nu mai mananca nimic, abea cand o pun la soare ce se mai misca, ce sa fac cu ea? oare ce are? sad

3 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Nu are nimic, e o testoasatongue
Cum vrei sa fie ca celalalta testoasa? Ce toti oamenii sunt la fel?
Asa este ea mai lenesa si plictisitabig grin
Nu ai motive de ingrijoararewinking

| grsone a răspuns:

Cred ca are probleme la o tampla...una e un galben mai deschis ca cealalta...s-ar putea sa ii cauzeze

P.S: mai bine te duci cu ea la un veterinar sa ii faca un consulthappy

| Korban a răspuns:

Testoasele sunt reptile, reptilele au nevoie de raze UV. Adevarat ca la testoase nu asa mult, dar ar fi bine sa le tii cat poti de mult la soare. Asigura-le o apa curata, spatiu mult. Tot odata sa te asiguri ca mancarea le place si ca aceasta contine doza necesara de Ca