| asd89asd a întrebat:

Heey! Am o intrebare pentru voi.Am un shar pei de 1 an si 1 luna si vreau sa l bag la o catea. evident shar pei, mentionez ca e rasa pura.Intrebare e daca ramane gravida sau cum se zice cati pui iau eu si cati el.cam cum se face, impartirea puilor? Mz anticipat

3 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Rasa pura inseamna caine cu pedigree, restul se numeste metisi, in situatia asta de exemplu se poate numi metis de shar-pei.
Stapanul masculului poate cere bani pe monta sau sa primeasca 1-2 pui daca doreste, daca nu, se face monta moca.

O femela ramane gestanta, nu gravida.

| viotedy a răspuns:

T u vrei sa imparta puii cu tine? Doar un pui se da sau bani.

| edi1098 a răspuns:

Pei depinde de citi pui face... daca 1 il ia el siti da tie bani... uitate si tu si vezi cam cit e pretul la o monta si faci un calcul. Bafta