| Gabi1123 a întrebat:

Hei,as dori si eu un sfat in legatura cu o chestie:tata e alergic la pisoi, cand eram eu mai mica nu era iar mie imi plac pisicile...mai aduceam pe furis de la scoala(imi aduceau colegele pisoi la scoala si ii aduceam acasa) si tata si-a dat seama, si eu imi doresc o pisica.Ce sa fac ca sa am si o pisica si sa nu fie tata alergic la ea? :/

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti sa iti cumperi orice tip de rasa de pisici, ca tot o sa fie alergic, el nu este alergic la un tip de pisica, ci la blana pisici, care este aproximativ la toate pisicile la fel, ai putea incerca o pisica fara par, pisica sfinx, dar nu iti garantez 100% ca o sa mearga.
Alergia poate fi tinuta sub control cu medicamente impotriva alergie, gen claritin, dar asta inseamna sa ia toata viata cat exista pisica langa el.

| Gabi1123 explică (pentru LaLaura):

Multumesc de sfat, si pisicile acelea sunt frumoase in felul lor, si sper ca tata sa inteleaga si sa nu se sperie de el/ea, si sa nu-l vada ca pe un sobolan

| LaLaura a răspuns (pentru Gabi1123):

Nu ai pentru ce. Mie imi plac la nebunie acele pisici, si ele iubesc apa, rar mai vezi pisica care sa iubeasca apa.
Ps. ele au nevoie de o grija mai mare, lipsa parului o face mai sensibila si poate racii mai usor, plus ca trebuie spalata regulat pentru a indeparta excesul de sebum, pe care la o pisica cu blana, se indeparteaza automat datorita blanii.

| Gabi1123 explică (pentru LaLaura):

Merci de sfaturi :*

| LaLaura a răspuns (pentru Gabi1123):

Nu ai pentru ce.

12 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Poţi să o ţii departe de el.

| Gabi1123 explică (pentru BoOoMbOnik):

Asta e cam greu laughing toate pisicile care le'am avut se tineau dupa el

| BoOoMbOnik a răspuns (pentru Gabi1123):

Atunci, îmi pare rău, nu am nici o idee despre ce ai putea face!

| Drolja a răspuns:

Spune-i: ori motan, ori gagiu!

| Gabi1123 explică:

rolling on the floor

| Criste_Beatrice_1980 a răspuns:

Încearcă sa ii una Sphynx, Devon Rex, cornish Rex, Balineza, javaneza, siberiana, LaPerm, albastra de Rusia

| Gabi1123 explică (pentru Criste_Beatrice_1980):

Multumesc mult de sfatwinking

| Gabi1123 explică (pentru Criste_Beatrice_1980):

Ciudat,nu pot sa-ti dau funda >.