| FursecOtaku a întrebat:

Hei. Catelusii mei au luat capuse si m-am gandit sa le iau Parakill de la Romvac. E o idee bună?

3 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Nu lua asa ceva.
Ia Frotline Como, sau adventix sunt mai scumpe dar bune.
Sa nu pui si zgarda si picaturi deodata, nu isi vor face efect

| CryBaby a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinară și cumpără-le mai bine prafuri.
Sau atunci când vezi căpușa o poți lua astfel: Iei o pensetă și iei căpușa fără a o strânge pentru a nu rămâne trompița acolo plină cu infecție.

| Fataanonima2303 a răspuns:

Nu am auzit de aceasta solutie, insa te poti duce la o farmacie veterinara si te ajuta cei de acolo, din cate stiu exista si o zgarda speciala