| kira2 a întrebat:

Acum 2 zile am luat de la cineva un ciobanesc german in varsta de 6 luni. Ieri am vazut ca are o capusa mare cat un bob de porumb, iar tata i-a scos-o cu neatentie deoarece catelul nu statea sad. Apoi cand s-a uitat mai atent a observat ca e plin de capuse mici si gri. I-a scos vreo 40 si nu exagerez si inca mai aresad. Cam toate capusele le-a scos necorespunzator deoarece catelul nu statea si cred ca au ramas destule capetesad. Dar vad ca azi catelul e vioi si nu are nicio galma din cauza lor. Am sunat un veterinar si mi-a spus sa cumpar Parakill. Nu stiu cat de mult va funtiona! Imi e asa fricasad mai ales ca are atatea capuse...cand am luat catelul trebuia sa ma uit mai atent la el si apoi sa il aduc acasasad. Voi ce spuneti? Catelul e in pericol? Va scapa de capuse?sad

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Parakill e foarte bun, solutia din pipeta o vei pune pe ceafa cainelui exact pe piele si 100% scapa de capuse si purici, solutia persista la capusi mai mult de 4 saptamani, pe cand la purici doar 4 saptamani, oricum capusele sunt mult mai rele decat puricii.

| viotedy a răspuns:

Deja mi s-a facut pielea de gaina cat am citit.nu i-ai pus pipeta dupa gat? mai ales ca e pui.dar toata viata lui trebuie sa-i pui.capusele sunt periculoase si pentru om. pune-i parakil, ca si alea mai scumpe nu -s mai bune. daca i-a ramas capul acolo la vreo una poate face infectie la locul respectiv, chiar si peste cativa ani.

| viotedy a răspuns:

Acum am vazut ca abia l-ai luat, scuze.

| dragutzairina a răspuns:

Buna!big grin Dai ce a zis veterinarul si controleaza-l din cand in cand si vezi daca mai are.S-ar putea sa mearga cu Parakil big grin Funda?