| Bonnie_Hex_1999 a întrebat:

Hey all, am o intrebare, de ce as avea nevoie pentru a trece un caine pe numele meu? in afara de buletin... adica cainele e acum pe numele lui tata dar acesta zice ca vrea sa plece, si daca pleaca ia si cainele... se mai poate face schimbarea asta? se poate modifica documentul de identificare pentru caine?

dau funda straight face

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Da.Normal.Te duci la veterinar cu catelul si cu carnetul lui si iti da un carnet nou in care o sa noteze vaccinurile si deparazitarile catelului. Daca nu are microcip poti sa il microcipezi(in functie de cabinet poate fi de la 50-100 de lei).

| Bonnie_Hex_1999 explică (pentru Rocsid):

Are microcip, dar trebuie sa fie prezent si actualul stapan?

| Rocsid a răspuns (pentru Bonnie_Hex_1999):

Daca datele de la microcip sunt pe numele fostului stapan da trebuie sa isi dea consimtamantul cum ca de acum te ocupi tu de el...