| SimpluAndrei a întrebat:

vreau sa-mi iau un caine, dar nu stiu exact ce rasa, asa vrea un pui pentru a se invata cu mine si chestii de genul asta...
Ma invart intre Husky, Beagle si Labrador Retriver, nu vreau sa dau pra mult pe un pui, oricum voi da foarte mult pe mancare si accesorii (lesa,zgarda,culcus, etc) am timp liber si mi l-as puea petrece cu un animal... Deci intrebarea este... Ce rasa sa aleg dintre cele 3 de mai sus?

7 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Nu iti putem noi spune ce rasa sa iti cumperi...pentru ca nu noi il luam.
Alege rasa care iti place tie, informeaza-te despre ea etc... Dar, daca ar fi sa aleg eu, as alege husky-ul. Dar lui ii trebuie multa miscare, daca stai la curte si ai pasari o sa le omoare etc.
Iar referitor la pretil pauiuluo, daca o sa cumperi de la samsari (aia care inmultesc animalele pentru bani) o sa ai surprizasa nu fie rasa pura sau mai rau, sa fie bolnav. Eu iti recomand sa cumperi unul de la o canisa, cu pedigree si sanatos. Daca vrei, iti pot recomanda eu!

| SimpluAndrei explică (pentru DenissaRoxana):

Pe Canisa Premium cat costa cel mai ieftin husky?

| DenissaRoxana a răspuns (pentru SimpluAndrei):

Nuuu, nu de la Premium. 1) aia nu sunt o canisa, ci samsari. 2) nu au husky puri si cainii lor sunt bolnavi.
I-a legatira cu Canisa Brigimerci - Husky Siberian.

| SimpluAndrei explică (pentru DenissaRoxana):

Stiu...am citit un articol in legatura cu C.P

| RaspberryLover a răspuns:

Pai depinde atat de firea ta (personalitatea ta) cat si cea a catelusului happy Daca ai rude sau prietrni care sa aiba aceste rase ca animale de companie, intreaba-le cum se comporta, ce le trebuie, ce le place, ce nu le place etc. daca nu poti sa alegi de unul singur. big grin sper ca te-am ajutat, toate cele bune, amice... Sper sa-ti alegi catelusul potrivit :*

| LittleKoalaBear a răspuns:

Husky sunt catei frumosi si iubitori, dar vara trebuie sa se racoreasca, fiind caini carora le place zapada. Eu as opta pentru un labrador. Sunt prietenosi si cuminti. Sper ca te-am ajutat happy

| bebeebee a răspuns:

Husky suni si frumosi si sunt si foarte iubitori