| Mosul a întrebat:

Ii pot face baie hamsterului meu? Si daca nu de ce?

8 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu trebuie sa le faci baie pentru ca ei se spala singuri. Daca le faci baie se pot imbolnavi si muri.

Pa.

| condemnedAntagonist a răspuns:

Fă-i repede baie, ca nu cumva să fie murdar, că moare.

| MissPinkPurple a răspuns:

Nu trebuie sa-i faci baie pentru ca ei sunt animale care isi petrec mult timp spalandu-se si sunt foarte curati, deci nu trtebuie sa le faci baie pentru ca s-ar putea sa se imbolnaveasca

| BizuBVBArmy a răspuns:

Te ro sa nu ii faci bae in numele hamsterului.Am si eu hamsteri si nu trebuie facuta baie deoarece i se duc niste uleiuri narutale din piele si va muri de frig. Hamsteri fac bae de nisip se gaseste la pet-shop un nisip se numeste nisip pentru rozatoare(chinchilla)

| Bogdan_Nistor_1991 a răspuns:

Nu cred, daca hamsterii beau apa multa pot murii asa ca nu te risca. Nu poti sa stii cata apa bea in timp ce ii faci baie. Se curata el singur.

| Cryogen a răspuns:

Da, ii poti face baie, dar e destul de periculos si trebuie facuta doar daca este absoluta nevoie.

Daca este necesara, poti incerca asta:
-pune putina apa calduta intr-un bol
-adauga putin shampon(ai grija su nu pui pre mult)
-inmoaie o carpa/prosop in bol
-foloseste carpa pentru a curata usor blanita, evitand fata animalutului
-curata-i cusca inainte sa il pui inapoi in ea

| Utilizatoarea a răspuns:

Banuiesc ca nu. Se pot imbolnavi la cat de mici sunt. Dar daca vrei pe raspunderea ta

| Bianca_Brisc_2000 a răspuns:

Am si eu o intrebare.
Am 2 hamsteri mascul si femela..sunt împreună de câteva luni dar femela nu este gestanta..de ce?