| Flory200 a întrebat:

Imi dati si mie ceva idei de poeziiii?
Adica despre ce sa compuntongue
Dau fundita pentru cele mai bune si multe ideibig grin

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Despre dragoste( adica te-ai despartit de vreun baiat si tia parut rau ca ai facut acest lucru)
sau despre viata despre ce reprezinta pentru tine viata...
sau despre cum te simti tu in acest secol

sau despre o floare (iar in poezie sa scrii despre viata ei)

sau despre prierenie, prietenii tai cei mai buni si care iti sunt tie dragi :*

sper ca ti-am fost de ajutor:*

6 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Important este ca prin ceea ce scrii sa iti transmiti gandurile si sentimentele. Nu poti compune despre fericire daca tu esti trista sau vice versa. Dar totusi uite cateva idei : Speranta, iubire, strigat de ajutor (laughing scuze pentru asta nu e prea buna dar ma influenteaza reclama de la unicef de pe marginea ecranului ) si multe altele ideea e ca scrii ceea ce simti. O idee ar fi sa scrii si apoi sa alegi un titlu

| DdDiX a răspuns:

Mia mai venit o idee... poti face o poezie cu titlul "Dans murdar" in care sa descrii o intamplare oribila:*

| Marijuana187 a răspuns:

Nu putem sa iti dam idei tu trebuie sa le compui, pui ce simti pe foaie si bagi rime! Nu trebuie sa scrii despre ceva ce nu ai facut sau de exemplu : Droguri daca n-ai luat sau vandut...deci trebuie sa scrii ce simti

| Bebytza_5988 a răspuns:

Depinde de starea ta care o ai! Ex : Daca esti indragostita, scrii o poezie de dragoste. Daca esti trista, vesela, indragostita. Nu prea mai stiu.

Funda? puppy dog eyes

| Madutza_9991 a răspuns:

Natura, prietenie, iubire, adevar, sarbatori, fericire, un pieptenelaughing

Funda?

| TheOne_6493 a răspuns:

Incearca sa scrii compui din intamplari pe care le-ai trait in viata de zi cu zi sau povesti auzite...
Uite si un link unde mai multi tineri ca tine discuta despre poezie.
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t331519.html
Daca gasesti sursa mea inspiranta te astept cu fundita...