| adrianpintean a întrebat:

La perusi se poate imperechea femela cu femela? Adica sa se sarute si tot felul de gesturi? Poate fi un mascul la 2 femele?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
O sa para ciudat,dar este adevarat,femelele nu prea se curteaza intre ele,dar daca ambii sunt masculi,se pot curta reciproc!
Pormebeii se si imperecheaza mascul cu mascul, normal ca nu rezulta nimic laughing).Dar nu ii poti diferentia? De obiei au nasul albastru intens masculii si albastru deschis, alb, roz, maro femelele.Doar la cei alb complet nu iti poti da seama asa, ei au ceroma la fel.
Te salut,
M.d.v com.tpu,
Adrian!

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu se poate asa! Pentru ca daca perechea e fata/fata sau baiat/baiat, pot sa sara in bataie!

| BJK1903 a răspuns:

Cum ar fi sa te pupi cu un baiat si sa faci tot felul de gesturi? Te-ai intrebat? Crezi ca papagalii aia sunt prosti? Ia o fata si un baiat. Nu baiat/baiat sau fata/fata.