| LaviniuA a întrebat:

M-am plictisit si de TPU. Ce pot sa fac?

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Inainte intram zilnic, pe vremea cand m-am inscris era activitate la greu, cu cativa de aici am tinut legatura si in privat. Apoi membrii vechi au disparut si in timp am redus si eu activitatea pe TPU. Era viata mai frumoasa inainte, comunicare, concursuri, oracole si alte competetii. TPU a luat-o la vale...
Iar la partea cu Jasmina aka Violeta si n nume avute pe site, cred ca ea va fi singura care TPU ii va oferi pensie laughing.

| dullcat a răspuns:

Exista viata si dupa TPU, trebuie doar s-o vezi.

| LaviniuA explică (pentru dullcat):

Sper ca am facut TPU un loc mai bun. Cred ca rasplata mea va fi in ceruri happy

| dullcat a răspuns (pentru LaviniuA):

Cu siguranta.Mai sunt oricum si alte comunitati unde lumea intreaba diverse si isi posteaza povestile pentru un sfat.Un exemplu ar fi reddit.Acolo e mai diversa activitatea, sunt mult mai multi useri, fiind site strain, dar exista si sub pentru Romania.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia o pauza...

| Simpatic a răspuns:

Tu te-ai saturat?
oare useri precum aceasta doamna 'jassmina' nu s-au saturat sa intre zi de zi de ani de zile, cand nu le inteleg nici scopul si nici durata!
intra ca sa ia userii de urechi? what?
poate ma lamureste cineva in acest sens!
...si atunci cand intri si tu pe TPU ca omul si vezi astfel de useri precum dansa (si altii ca ea) ti se face sila sa mai intri!

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Intr-adevar sunt useri nemuritori.
Ei nu pot sa renunte, ca isi pierd rank-ul, la care au muncit atata.
Sau poate e vreun clan mafiot care ii obliga sa faca asta, pentru anumite... deja ajung la conspiratii laughing

| ReddY25 a răspuns:

Faci bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-ți dezactivezi contul sau să nu mai intri o perioada de timp.

| LaviniuA explică:

Out of bounds. In sfarsit o persoana culta.

| DarknLight a răspuns:

Și tu, dragă Lavi?! happy

Cam același feel mă încearcă și pe mine happy de când vechea gașcă s-a risipit și de când totul a devenit boring pe aici. laughing)
Parcă nici TPUașii nu mai sunt ce au fost altă dată. straight face

Ca și recomandări de omorât timpul aș propune niște puzzle-uri happy încearcă și niște rebusuri și chiar jocul cuvintelor happy Sunt bune pentru prevenirea Alzheimer-ului happy

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gamebrain.hexasort
Recomand și acest joc happy Eu deja am devenit dependentă de el și nebună după el. laughing)

Și multe, multe alte activități random și chiar artistice pentru omorât timpul. big grin
Spor! Căci pe TPU, le-am cam văzut și auzit pe toate. laughing)

P.S. știi ce mai recomand... niște cărți din alea pentru ciclul primar dar cu jocuri de inteligență sau pur și simplu jocuri smart. Am eu niște cărți tot așa și vreau să-ți spun că simt mie că-mi stă mintea-n loc la alea, dar unele chiar sunt faine happy Caută astfel de jocuri pentru primar căci sunt chiar interesante. happy Le găsești sub forma unor cărți cu fișe. Le găsești uneori prin hipermarketuri sau dacă nu pe net. happy

| LaviniuA explică (pentru DarknLight):

Mersi. O sa mai intru uneori, sa nu mi se atrofieze creierul happy si daca vad ca-i rau bag un rebus laughing