| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu sunt de acord cu ţinerea unui catelus in apartament, deoarece lasa par si isi face nevoile prin casa.sad Dar eu m-am rugat de ei si nu vor! crying Ei spun ca eu nu o sa am grija de el, dar o sa fiu foarte responsabila!
Eu le-am spus sa-mi cumpere un catelus de la Carrefour, rasa bichon. Sper ca nu e capricioasa aceasta rasa! Mentionez ca locuiesc la bloc. Dati-mi va rog niste sfaturi cum as putea sa-i conving si detalii despre ingrijirea acestei rase de caine.

Răspuns Câştigător
| vanessa_9482 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am fost timp de vreun an sau chiar doi inebunita dupa bichon, dupa care si-a cumparat verisoara mea. Mi l-a lasat mie doua zile si de atunci nu mai imi trebuie...sincer. Parintii mei sunt ca ai tai, nu au vrut sa ma lase, iar daca tu vrei sa ai singura grija de el, crede-ma nu vei reusi! El se ataseaza foarte repede si cat timp tu esti la scoala el ce va face? Apoi el se trezeste foarte de dimineata trebuie sa-l scoti afara.Crezi ca merita sacrificiul asta pentru un caine? O sa ai timp sa-ti iei responsabilitati cand vei fi mare si vei avea copii.acum bucura-te ca nu trebuie sa te preocupi de nimic. Si crede-ma, daca iti iei bichon nu e destul sa ii dai sa manance si sa il scoti afara si la plimbare, trebuie sa fi non-stop dupa el, iar daca nu stii sa il dresezi o sa ai de furca cu el. Verisoara mea are noroc ca mama ei e casnica si iubeste animalele, si ea are mai mult grija de el. Si totusi daca il lasi singur intr-o camera chiar s acum cand are deja aproape 2 ani tot sare pe usa pana ii deschizi...sunt foarte incapatanati+ ca fac pipi peste tot.

3 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

Hello! Si eu am un bichon fetita si de curand a fatat.Deci trebuie sa le arati ca poti fi responsabila. Daca te vei plange mereu nu iti vor cumpara.O poti invata sa isi faca nevoile afara si bichonul nu lasa par.
Succes!

| qMonsterrr a răspuns:

Pai...am trecut si eu prin asta dar din pacate nu am reusit sa ii conving...de ingrijit.bichonul este cel mai greu de dresat.cu cutia de nisip.etc.Eu ti-as sugera mai degraba un labradorbig grineste mai inteligent

| Blondutza_4425 a răspuns:

Cel mai bun moment pentru ai cucerii ar fi de ziua ta:]