| paingikse a întrebat:

Pisica mea e gravidă de cam 2 luni si de ieri a început sa-i curgă sînge din....vagin(nu stiu cum se cheamă la pisici) ieri ii curgea cîte puțin si azi a început să curgă tot mai mult si mai mult
Vreau sa stiu care sunt cauzele si ce ar trebui sa fac!
Rog seriozitate!

6 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Cred ca fata. Acolo are un dop care iese cand e gata de fatare. Cu 2-3 zile inainte de fatare pisicile cauta un loc unde sa scoata puii...

Are contractii la burta? e agitata?

daca spui ca de 2 luni cam e perioada de fatare...

| paingikse explică (pentru alin131):

E liniștită si manica foarte mult si se linge des in zona aia

| paingikse explică (pentru alin131):

E liniștită si se linge des in zona aia

| paingikse explică (pentru alin131):

Este posibil sa fi făcut avort spontan?

| alin131 a răspuns (pentru paingikse):

Mai, am si eu pisici. 2 ragdoll femela si mascul. Si femela a nascut de 3 ori pana acum. Deci stiu cam ce se intampla la fatare... se linge des pentru ca trebuie sa fete, vezi daca are contractii, daca ai cum si vrei sa fi sigur mergi cu ea la vet sa ii faca ecografie. Eu am mers cu yeti si cand am venit inapoi a apucat-o fatarea de stres...

A ta trebuie sa fete curand...

| alin131 a răspuns (pentru paingikse):

Nu a facut avort spontan...

Puii acum sunt mari in burta, e posibil sa fie primul blocat si sa nu poata sa iasa... Desi nu cred pentru ca pisicile fata singure...

Mergi cu ea la veterinar la ecografie.