| DoiZecee a întrebat:

Puteti sa imi spuneti niste asemanari si deosebiri intre Pisica si Rasthinking Funda cele mai multe

Răspuns Câştigător
| Spitz10 a răspuns:

Foarte simplu.Amandoua sunt feline,au amandoua blana,ambele vad bine noaptea,au auzul foarte bine dezvoltat,sunt carnivore,amandoua se folosesc de gheare pentur a se catara,amandoua sunt bune cataratoare,ambele sunt mamifere.
deosebiri:rasul este mai mare,rasul vaneaza mai bine,rasul alearga mai bine,rasul are structura osoasa mai mare,rasul are colti mai desvolati,rasul ataca in haita,rasul vaneaza animale mult mia mari, traieste in medi diferite de viata fata de pisica, pisica este animal domestic pe cand rasul este salbatic.

1 răspuns:
| bichon1 a răspuns:

Fac parte din familia felinelor, au mustati, au coada, au blana, vaneaza, nu se pot dresa si au ochi mari