| AnOrdinaryGuy a întrebat:

vvreau sa va intreb cum sa il conving pe tata de 1 iunie sa imi ia o pisica se la adapost(care e gratis):Imi doresc foarte foarte foarte mult una! va rog raspundeti cat mai repede!

Răspuns Câştigător
| pustoaica18 a răspuns:

Pai cu siguranta ca orice parinte,iti impune anumite reguli. ei bine,ar trebui sa i le respecti intocmai. baga-te la somn destul de devreme,adica la o ora nu prea tarzie,ajuta-i prin casa cu micile treburi, intoarce-te din oras atunci cand iti spun ei. incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca vrei sa ai un mic prieten, ca tu vei curata dupa el si ca il vei hrani corespunzator. intreba-i de asemenea daca exista vreun alt motiv pentru care nu te lasa sa iei o pisica. Pisica poate lasa foarte multa mizerie in urma ei, trebuie sa ii faci toate vaccinurile, altfel...

2 răspunsuri:
| pustoaica18 a răspuns:

Pai ti-a dat vreun motiv pentru care nu vrea sa ti-o ia? poate nu crede ca poti sa ai grija de ea. demonstreaza-i ca poti fi responsabil.

| AnOrdinaryGuy explică (pentru pustoaica18):

Da ii demonstrez dar cum?

| pustoaica18 a răspuns (pentru AnOrdinaryGuy):

Pai cu siguranta ca orice parinte,iti impune anumite reguli. ei bine,ar trebui sa i le respecti intocmai. baga-te la somn destul de devreme,adica la o ora nu prea tarzie,ajuta-i prin casa cu micile treburi, intoarce-te din oras atunci cand iti spun ei. incearca sa vorbesti cu el, spune-i ca vrei sa ai un mic prieten, ca tu vei curata dupa el si ca il vei hrani corespunzator. intreba-i de asemenea daca exista vreun alt motiv pentru care nu te lasa sa iei o pisica. Pisica poate lasa foarte multa mizerie in urma ei, trebuie sa ii faci toate vaccinurile, altfel...