| anonim_4396 a întrebat:

Exista prin Buzau un magazin de hobby-uri de unde pot cumpara chestii, cum sa spun, "comice"? De exemplu, nostalgicul flubber cu care ma jucam cand eram mic, il cumparam in cutiute mici cum erau cele pentru negative de camere photo vechi, si aveau o jucarie lipicioasa in el cu care stricam peretii. Sau silly putty cum a mai aparut acum. Un alt exemplu de chestie care as vrea sa-l gasesc intr-un astfel de magazin, daca exista, este glow sticks, sau chiar si vopsea fosforescenta. Sau poate stiti un magazin unde sa gasesc magneti in forma de sfera neodymium, si alte chestii din astea haioase cu care sa-mi pierd timpul sau sa ma destresez happy.

1 răspuns:
| EUgenERATION a răspuns:

Pernă bășină era la real acum vreo doi ani... Și dacă ești din Buzău, ia un tren spre capitală ca să fi undeva la 7 în București și la 8 în Dragonul Roșu! Sigur găsești milioane de tipuri de jucării! La 06:00 dimineața se deschide, pe la 10:00 se închide ce e important, la 13:00 încep să mai plece și la 15:00 e pustiu!

Altfel, mai încearcă prin supermarket-uri. Mai multe nu știu, mai așteaptă răspunsuri!