| CrazyKiddd a întrebat:

Ieri am fost la tara si am luat 3 pui de pisica(fatase pisica)...Au cam 2 luni,dar sunt foarte slabatici.Fug de mine, si daca ma apropii de ei incep sa sasaie si sa pufaie si daca ii iau in mana ma musca si zgarie.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cartitza a răspuns:

Si eu am o pisica de 4 luni luata de mica de la tara... Exact asa a facut si ea dar uite ce trebuie sa faci:
-1 -Incearca sa ii dai mancare sau lapte direct din mana ta, si lasa-i pe ei sa vina la tine.
-2 -Dupa ce poti sa-i atingi fara sa-ti faca nimic, incepi sa te joci cu ei (ii rostogolesti).
P.S. : O sa muste cand te joci cu ei.

Funda?

10 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Dreseaza-i.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| AleandraIleana98 a răspuns:

Hey, asteapta sa se obisnuiasca cu noua lor locuinta.Intele ca ei erau obisnuiti intr-un alt mediu, cu alte persoane. Daca zici ca sunt pui, banuiesc ca i-ai luat de langa mama lor, asa ca acum se simt cu totul straini.Sunt exact ca si oamenii, dureaza pana se obisnuiesc.Ai grija de ei, hraneste-i, joaca-te cu ei si asteapta ca lucrurile se vor aranja de la sine.

| VivianneMnt a răspuns:

Petrece cat mai mult timp cu ei ca sa se obisnuiasca cu tine. Chiar daca te zgarie sau te musca, incearca sa ii mangai si sa ii atragi prin tot felul de jocuri.
Uite, mai cauta aici sfaturi: http://www.zooland.ro/Cum_imblanzim_pisoii_salbatici__-6846.html

| AlxMihai a răspuns:

Cel mai bine dale sa manance apa, etc. sunt speriati acum lasa-i nu ii sufoca inca, cea mai buna metoda si la caine si la pisica cand sunt mici sa ii hranesti tu pentru a putea ei ca sa aiba incredere in tine, lasa-i un timp si se vor invata cu tine te asigur maxim o saptamana, funda big grin

| pinkypuffy a răspuns:

Ce a zis cartitza a zis bine dar iti dau un mic sfat "ai grija sa nu mai zgarie pisica k este foarte periculos' eu stiu pentru ca prietena a avut o pisica (pui) a zgariato si a facut boala zgarietura pisici sau gheara pisici uite mai multe informatii:http://www.mymed.ro/boala-zgarieturii-de-pisica.html ok te pup sa ai o zi minunata daca ai mai multe intrebari imi dai msj si app fara comentari urate