| OmulUmbrei a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care detin animale : la ce varsta a pisicii pot sa-i fac vaccinul polivalent (primul vaccin) si deparazitarea (interna + externa). Si mai am o intrebare : cand face primul vaccin primeste carnetul de sanatate?

1 răspuns:
| Deasonyka a răspuns:

Buna,tenuie sa recunosc faptul ca am o pisica birmaneza si nu m-au lasat sa-i fac nici vaccinurile primele trei care se fac obligatoriu si dupa aia le faci din an in an dar astea primele trei se fac la varsta de 6 luni.E vorba de niste vaccinuri pentru imunitate deparazitare interna si externa cum ai zis si tu cam cu asta ai ajuta si mai ales ca sa nu ei boli gen rabie sau alte chethii.Deci ce pot sa zic primul vacin il faci la 6 luni si automat atunci cand faci vaccinul da sunt obligati in vazul in care nu are sa i-ti faca si carnet de sanatate.