| Mwha a întrebat:

Am si eu o intrebare ( si nu vreau raspunsuri luate de pe net ) pentru crescatorii de animale ( in special de pisici ). M-am hotarat ca in vara asta sa imi cumpar o pisicuta si as avea cateva intrebari : 1. La ce varsta trebuie facuta deparazitarea interna, externa? Cat costa? Cat costa un carnet de sanatate si la ce varsa pot sa-i fac unul pisicutei mele? Ce este mai bine sa cumperi pisica sau motan? Am auzit ca motanii isi marcheaza teritoriul, este adevarat?
P.S. Daca imi raspundeti macar la cateva intrebari ma-ti ajuta foarte mult si logic, cel mai bun raspuns primeste Fundita happy

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

1.la orce varsta se face in functie de kilogram/corp
depinde de solutie undeva in jurul a 10 ron
carnetul til elibereaza veterinarul cand iti ia pisica in evidente pret modic
orice
da e normal sa si-l marcheze instinct
nu sunt agresive, ORCE pisica poate fii in functie de crestere
pisica e o felina care tinde sa se impuna este mai posesiva ca un caine
pisica e mai "feminina dar naste pui
motanul scapi de pui, dar dupa 3-4 ani devine lenes si impasibil
depinde de tine bafta si rabdare

4 răspunsuri:
| Mwha explică:

A, da, si mai am o micuta intrebare : Este adevarat ca pisicile de rasa sunt agresive sau este doar un mit?

| dragutzairina a răspuns:

Din pacate nu stiu sa iti raspund la toate intrebarilesad. Este adevarat ca motanii isi marcheaza teritoriul(am si eu unul happy ).Eu am si motan si pisica dar din punctul meu de vedere pisicile sunt mai cuminti si daca raman gestante macar o sa ai puiuti, in schimb motanii nu mai aduc puii acasa laughing.Iar faptul ca pisicile de rasa sunt agresive este complet fals.Si pisica mea este de rasa si nu este de loc agresiva dar in functie de rasa mai tine si caracterul pisiciii (mai jucausa, mainazdravana, mai lenesa...)

| prada26 a răspuns:

Caut admini, pentru server de Cs nou hostat romania.toolz.ro