| Al3xD28 a întrebat:

am un acvariu de 40L cu neoni, moli si doi ancistrusi,
iar unul dintre moli de 4 zile are branhile rosi, abdomenul umflat si inoata mai mult pe fundul apei, doar dimineata se mai duce la suprafata, ce as putea sa fac sa se simta mai bine?

4 răspunsuri:
| robandu99 a răspuns:

Buna..acel moli e femela? daca da s-ar putea sa fie insarcinata si pe cale sa nasca,daca e mascul ar trebui sa il separi intr-un acvariu mai mic,cu apa bine oxigenata si curata,cred ca isi va reveni asa, probabil are o infectie sau ceva, il lasi acolo sa isi revina, deoarece isi revine mai bine in apa curata, nu aduga alti pesti in acel acvariu

| Al3xD28 explică (pentru robandu99):

E femela si a mai nascut odata, dar data trecuta nu arata asa cand a nascut...
si branhiile alea rosii ma ingrijoreaza, plus ca e deja intr-un acvariu separata de ceilalti si de 4 zile nu i s-a imbunatatit starea... vreun medicament ceva daca ar exista asta poate m-ar ajuta...

| Al3xD28 explică (pentru robandu99):

E deja intr-un acvariu separata de ceilalti si e femela dar branhiile alea rosii ma ingrijoreaza, plus ca nu i s-a imbunatatit starea de 4 zile... daca stii vreun medicament pentru branhii rosi la moi ar fi de ajutor... laughing)

| robandu99 a răspuns:

Schimbul des al Apei. odată la 2-5 zile..si mai mult post (adică sa nu ii dai des mâncare.o data sau de doua ori pe zi) cred ca o sa o facă bine..bafta