| Robert97 a întrebat:

Am un coleg care poate face un truc cu carti care pur si simplu m'a lasat socat, deci eu dirijez cartile. Trucul este asa: impart pachetul in 2, stanga si dreapta, iau prima carte de pe stanga si o pun pe dreapta, dupa pachetul din dreapta il impart in jumatate si pun jumatatea care am ridicat'o peste pachetul din stanga, iar el zice prima carte din fiecare jumatate, si zice 5 si 8 si asa pica, cum poate face? Repet, eu dirijez cartile el doar spune ce sa fac, apropo daca mai stiti trucuri asemanatoare, sunt dornic sa va aud, imi place sa'mi impresionez colegii prin " magie ". Funda raspunsului care ma va impresiona

Răspuns Câştigător
| raducu1205 a răspuns:

Te poti uita pe youtube la trucuri cu carti ( sunt si explicate ). Poate si el de acolo l-a luat. Funda?