| PuntIle a întrebat:

am un motan care are 1 an, de 2 zile tremura ( mai de graba niste spasme musculare as zice) si a inceput sa si vomite. nu pot sa o duc in momentu de fata la veterinar, ce ar putea avea sau cu ce sa o ajut in caz ca ati intampinat ceva asemanator. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu o duci imediat la veterinar, moare pana dupa amiaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mancat ceva necorespunzator ori a fost otravit. Poate a si racit.Nu sunt medic veterinar dar in principiu acestea sunt cauzele. Totusi suna la un centru de medicina veterinara.

| PuntIle explică (pentru anonim_4396):

Pai ma gandeam ca a racit, dar totusi sa tremure? De mancat ceva stricat/otravit nu are cum ca nu prea ii dam decat carne pe care o mancam si noi si mancarea de pisici adica. nu iese afara sau d-astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PuntIle):

Are frisoane. Is mai severe racelile la animale. Probabil are nevoie de medicamentatie si pe viitor un vaccin pentru imunitate impotriva racelii. Sper sa se vindece.

| cezar003 a răspuns:

Este o raceala mai severa, trebuie mers imediat la veterinar, animalele mor usor din asemenea cauze Atentie!

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Mai tineti minte cand oamenii mureau de la o gripa banala? trebuie penicilina