| LaryLaurentiu a întrebat:

Imi puteti spune ce mananca broastele testoase? Funda pentru primul raspuns.

Răspuns Câştigător
| AlexandruHS a răspuns:

Buna.
Am avut o broasca testoasa. Se hrănește cu ierburi, fructe, insecte, melci și viermi.
Funda?

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Broastele testoase in general mananca alge.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Eastwood):

laughing,ba nu chiar.

| Eastwood a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Asa am vazut intr-un documentar laughing), ele stiu ce mananca.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Depinde in ce subclasa se grupeaza:
Daca este o testoasa de apa, acestea in marea lor majoritate sunt carnivore siconsuma peste, crustacee, uneori alge! Desi sunt carnivore trebuie sa consume si materie vegertala pentru o digestie optima.
Daca este o testoasa de uscat atunci va fi erbivora, consumand iarba si fructe. Te salut,
Adi.