| yonutzjo a întrebat:

mi-as dori si eu un Welsh Corgi Pembroke, dar nu stiu de unde as putea sa cumpar unul...Doar nu o sa ma duc pana in America si inapoi doar pentru un caine.Stie cineva de unde as putea sa cumpar unul? Preferabil din Romania si la un pret cat de cat bun.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| αntoniα a răspuns:

Buna.
Uite,am mai gasit ceva care sper ca o sa te ajute!
http://www.animale.ro/forum/showthread.php? 33275-Cautam-crescator-Welsh-Corgi-Pembroke
Sper ca te-am ajutat mai mult de data asta:D
Paaa!
^.^

8 răspunsuri:
| αntoniα a răspuns:

Pai...poti vorbi la un pet-shop(gen ZooMania) pentru o comanda.
Dar nu am mai vazut astfel de caini in Romania, deci nu prea cred ca o sa iti gasesti unul.
Oricum, bafta multa!
Sper ca te-am ajutatbig grin
Paa!:*
^.^

| Bichonica a răspuns:

Nu ai unde sa gasesti o astfel de rasa in Romania. Cauta pe net canise din Ungaria, Cehia sau Germania. Sunt mai aproape aceste state decat SUA. succes!

| Filip23 a răspuns:

Auzisem ca foxterrierii sunt cei mai destepti. Insa poate iti trebuie pentru ceva anume.

| yonutzjo explică:

Rasa: Corgi Pembroke, si vreau un Corgi pentru ca sunt destepti si plini de energie, jucausi si adorabili...E un caine special pentru familie.Si ma tem ca pe royal pet nu am gasit...Nu vreau alt caine, Corgi mi se pare cel mai bun pentru caracterul pe care il am eu.Sunt plictist si as vrea sa pot sa fac ceva in cazul asta, si cum Corgi sunt plini de energie, pot sa-l plimb mult si bine iar dupa aia sa ma joc cu el pana nu mai pot eu laughing.

| yonutzjo explică:

Ei bine...macar m-am lamurit, se merita oricum.Sunt(parerea mea) cei mai draguti caini, asa ca daca totusi pot sa gasesc in Europa...e foarte bine.Multumesc tuturor.

| yonutzjo explică:

Ei bine...vad eu ce fac, multumesc mult antonia :-), mi-a fost de ajutor.

| αntoniα a răspuns (pentru yonutzjo):

Cu multa placere!
Sper sa reusesti sa iti iei un Corgi!

Paaaa!big grin

| adele11 a răspuns:

Pai ce rasa vrei? cauta pe royal pet. Fundita?