| nelyly a întrebat:

Salut,TPU. Sunt nou in lumea columbofililor, si vreau sa pun si eu o serie de intrebari cu raspunsuri date la sigur:
1.Am 4 perechi de voiajori. 2 perechi sunt imperecheate, celelalte nu, dar sunt mascul femela. Exista riscul sa se strice cele doua perechi?
2. Am o cusca de 120cm L 70cm l si 100cm H, in care am facut 3 cuibare(cam mari ce este drept)Este indeajuns pentru 8 porumbei?
3. Daca ii tin toti in cusca, inchisi(azi i-am luat) se vor imperechea, sau trebuie sa pun porumbel si porumbita separati in cusca sa se imperecheze(adica au nevoie de intimitate?)
4. Voiajorii pe care ii am sunt de cursa lunga. Persoana de la care i-am luat le-a dat drumul de la Bucuresti,Iar eu sunt in Ialomita. Daca o sa le dau drumul puilor,care or sa iasa la mine acasa din oua, in acelasi timp cu cei batrani, or sa ii urmeze spre casa?
5.Imi puteti oferi unul sau mai multe modele de voliera. Tin sa mentionez ca am 7 m de plasa.
Daca ma puteti ajuta cu sfaturi, trucuri sau secrete din domeniu, lasa-ti Contul de Facebook si va dau eu cerere. Imi plac mult si sunt dispus sa invat. Funda pentru cel care ma lamureste cel mai bine. PROMIT!