| DomnishoaraTPU a întrebat:

Sunt singura nu am fratii nici surorii, iar prietenii mei stau departe.
Cum sa-mi conving parintii sa-mi ia un animalut de companie (pisica, catel, canari, porumbei, pesti, nu conteaza).
Imi dorisem un frate sau o sora, dar nu prea se poate... big grin.
Vreti sa ma ajutati?! Va rog dati raspunsuri serioase (nu gen: zi-le sa iti aduca o surioara sau un fratior si vor prefera sa iti aduca un animalut de ccompanie)...
Dau funda celor mai bune metode de convingere.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ioanax2004 a răspuns:

In primul rand, arata-le ca esti pregatita pentru un astfel de pas. Un animal are nevoie de multa ingrijire, mancare plimbari si daca vrei un caine sau pisica trebuie invatat sa,, faca'' in cutia cu nisip. Un animal implica multa responsabilitate si va trebui sa iti petreci majoritatea timpului tau personal ingrijindu-l. Ai grija, deoarece odata ce ai un animal, nu mai poti renunta la el. Gandeste-te bine si daca esti sigura ca poti face asta, prezinta-le parintilor tai situatia si daca ai noroc o sa faci rost de un animalut!

1 răspuns:
| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa iti convingi parintii ca esti destul de responsabila sa-ti cumpere un animal de companie si de asemenea sa nu te plictisesti de el dupa 2-3 zile pentru ca dupa vor regreta decizia facuta xD