| Stargoz a întrebat:

Salut tuturor! Vreau sa stiu de unde pot cumpara carti bune pentru a practica magie(carti de citit). Dacă stiti vreun site va rog sa il trimiteti ai as vrea sa fie la noi in Romania.

6 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Daca gasesti asa ceva te rog sa-mi dai o notificare. Exista asemenea carti, am vazut la cineva in casa acum vreo 20 de ani, dar avea cartea alte cateva zeci de ani

| doctorandus a răspuns (pentru oz_1736):

Eficacitatea magiei nu este demonstrată, de ex. Israel Regardie, secretarul lui Aleister Crowley, susținea că singurul efect al magiei este cel psihologic.

| oz_1736 a răspuns (pentru doctorandus):

Pentru doctorandus
Stiu ce vrei sa spui, dar. Intotdeauna exista un,, dar". Indiferent de religie, zona geografica sau epoca paranormalul a coexistat deodata cu omul sub diferite denumiri. Nu cred in magie, dar sunt ca hotul care face cruce cand se duce la furat. Fiindca am vazut un,, îndrumar" foarte vechi si stiu cateva legende despre niste vrajitoare de prin satele din jurul meu. Scuze ca am scris asa mult. O seara buna

| sayWhaaat a răspuns:

Baga acolo invatat ca dupa anul' nou dai admiterea la Hogwarts