| Danutzul2000 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu mai multe detalii despre Chinchilla, adica, miroase urat daca as tine o in camera cu mine? Face multa mizerie? Pot sa o obisnuiesc sa isi faca nevoile intr un anumit loc?
Orice stiti despre ele, mi-ar fi de mare ajutor!
Funda! happy

2 răspunsuri:
| DeeAnonym a răspuns:

Da. Miroase urat. Am avut candva si era foarte violent si agitat. L-am tinut in cusca. O data a evadat desi era inchisa cusca si s-a ascuns. Nu parea genul de animal care sa se ataseze de om. Fugea mereu, iar cand se speria sau enerva, facea pipi pe mine! laughing laughing
Poate are legatura cu faptul ca l-am cumparat de la un copil care probabil il torturase inainte sa mi-l vanda. straight face

| Soare_Diana_1986 a răspuns:

Un Chinchilla este un fel de combinatie intr-un hamster si un iepure...gandestete ca am un hamster roborovski care care are aprox. 2 cm si miroase in toata camera(adica daca iti iei on rozatoare nu uita sa ii schimbi rumegusul
Daca i-ai da drumul prin casa sa fii sigur ca nu-l mai prinzi prea curand...deci automat trebuie sa il tii numai in cusca
Cumpara-i o cusca
Și multe altele...
Sper ca am fost de ajutor
Am spos tot..am avut si eu Chinchilla
=)