| AEduard a întrebat:

Salutare am o nelămurire, am cumparat acum o saptamana un cățel, mama este ciobănesc mioritic iar tatal ciobanesc carpatin, puiul are doua luni iar trasaturile le are mai mult inclinate spre tată adica parul are cam 2 cm si des capul il are negru si o pata neagra pe spate langa coada exact cum are tatăl. Ce rasă este puiul?
Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| AntoniaRules a răspuns:

Nu este o rasa, ci o corcitura.Un caine de rasa are ambii parinti de aceiasi rasa.Si de ce conteaza ce rasa e?
E un catel, il iubesti si face parte din familia ta acum.

Ai grija de noul mebru al familiei!

2 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Rasa corcitură

| Ursulet2019 a răspuns:

Este corcitura, si daca il imperechezi cu un caine care are o rasa ca a unui parinte de va pierde cealalta gena si va deveni rasa pura. Pana atunci sa ai grija de catel!
O zi frumoasa!